Artykuł sponsorowany

Na jaką zabudowę tarasów warto się zdecydować?

Na jaką zabudowę tarasów warto się zdecydować?

Decydując się na budowę tarasu, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej zabudowy. Istnieje wiele opcji do wyboru, a każda z nich ma swoje zalety i wady. W tym artykule przedstawimy trzy najpopularniejsze rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i tradycyjnych domów. 

Zabudowa drewniana – ciepło i naturalność

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w zabudowie tarasów. Jego główną zaletą jest naturalny wygląd, który wprowadza do przestrzeni ciepło i przytulność. Drewniane tarasy świetnie komponują się z otoczeniem, zwłaszcza jeśli dom położony jest wśród zieleni. Ponadto drewno jest materiałem ekologicznym, a jego obróbka nie wymaga użycia szkodliwych substancji chemicznych. Warto jednak pamiętać, że drewniane konstrukcje wymagają regularnej konserwacji, takiej jak impregnacja czy malowanie, aby zachować swój estetyczny wygląd przez długie lata. 

Zabudowa aluminiowa – lekkość i trwałość

Aluminium to kolejny popularny materiał stosowany w zabudowie tarasów. Jego główną zaletą jest lekkość oraz wysoka trwałość i odporność na korozję. Zabudowy aluminiowe są łatwe w montażu, a ich konstrukcja pozwala na swobodne kształtowanie przestrzeni. Ponadto aluminium jest materiałem niepodatnym na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV, co przekłada się na długowieczność takiej zabudowy. Warto dodać, że aluminium można dowolnie malować, dzięki czemu można dostosować kolorystykę tarasu do własnych upodobań - taka zabudowa tarasów w Gdańsku jest możliwa dzięki współpracy ze specjalistami, np. MH Aluglass. 

Zabudowa szklana – nowoczesność i przestronność

Szklana zabudowa tarasu to rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesność i minimalizm. Przezroczyste ściany sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej otwarta i przestronna, a jednocześnie chronią przed wiatrem i deszczem. Szklane tarasy świetnie sprawdzają się w przypadku domów z dużymi oknami lub przeszkleniami, tworząc spójną całość z wnętrzem budynku. Warto jednak pamiętać, że szkło wymaga regularnego czyszczenia, aby zachować swój estetyczny wygląd oraz przejrzystość. Ponadto konieczne jest zastosowanie hartowanego szkła o odpowiedniej grubości, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.