Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na akrylową protezę oka?

Kiedy warto zdecydować się na akrylową protezę oka?

Akrylowa proteza oka może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które straciły oko z powodu choroby, urazu lub wrodzonego braku gałki ocznej. Dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak protezy wykonane z akrylu, osoby dotknięte tą niepełnosprawnością mogą odzyskać pewność siebie i komfort życia. W tym artykule omówimy trzy sytuacje, w których warto zdecydować się na akrylową protezę oka.

Po usunięciu gałki ocznej

Jedną z głównych przyczyn utraty oka jest konieczność usunięcia gałki ocznej z powodu choroby, takiej jak nowotwór czy zaawansowana infekcja. Po takim zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort i niepewność wywołaną brakiem oka. W takiej sytuacji akrylowa proteza oka może być doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jest ona lekka, trwała i naturalnie wyglądająca. Proteza ta jest wykonana na indywidualne zamówienie, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu i wielkości oczodołu pacjenta oraz imituje kolor i wzór tęczówki.

W przypadku anoftalmii

Anoftalmia to wrodzony brak gałki ocznej, który może wystąpić u niektórych dzieci. W takim przypadku akrylowa proteza oka może być stosowana już od pierwszych miesięcy życia dziecka, aby zapewnić prawidłowy rozwój oczodołu i twarzy. Proteza ta jest bezpieczna dla małych dzieci, ponieważ jest wykonana z materiałów nietoksycznych i hipoalergicznych. Ponadto, proteza może być dostosowywana do wzrostu dziecka, co pozwala na jej noszenie przez wiele lat.

Po urazie oka

Urazy oka, takie jak przekłucie gałki ocznej czy uszkodzenie nerwu wzrokowego, mogą prowadzić do utraty oka lub znacznego pogorszenia wzroku. W takich przypadkach akrylowa proteza oka może pomóc w przywróceniu wyglądu twarzy i poprawie jakości życia pacjenta. Proteza ta jest szczególnie polecana osobom aktywnym fizycznie, ponieważ jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Dzięki temu pacjenci mogą uprawiać sporty i prowadzić normalne życie bez obaw o uszkodzenie protezy.

Warto zdecydować się na akrylową protezę oka w przypadku utraty gałki ocznej z powodu choroby, urazu lub wrodzonego braku gałki ocznej. Proteza ta oferuje wiele korzyści, takich jak naturalny wygląd, trwałość i bezpieczeństwo stosowania. Dzięki nowoczesnym technologiom, osoby dotknięte tą niepełnosprawnością mogą odzyskać pewność siebie i komfort życia.