Artykuł sponsorowany

Jakie są rekomendacje dotyczące wielkości kontenera na odpady do wynajęcia?

Jakie są rekomendacje dotyczące wielkości kontenera na odpady do wynajęcia?

Wynajem kontenera na odpady to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie dla osób planujących remont, budowę czy generalne porządki. Wybór odpowiedniego kontenera może jednak stanowić wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu usługach. W tym artykule przedstawimy rekomendacje dotyczące wyboru odpowiedniej wielkości kontenera na odpady, aby ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji.

Rodzaje kontenerów na odpady

Kontenery na odpady występują w różnych rozmiarach, a ich pojemność mierzy się zazwyczaj w metrach sześciennych (m3). W Polsce najpopularniejsze są kontenery o pojemności 5, 7, 10, 20 i 30 m3. Każdy kontener na śmieci w Dobroszycach ma swoje zastosowanie i jest przeznaczony do zbierania określonego rodzaju odpadów.

  • Kontenery o pojemności 5 i 7 m3 są idealne dla mniejszych projektów, takich jak remonty łazienek czy kuchni. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, mieszczą się one w większości podwórek lub przy posesjach. Kontenery te są przeznaczone głównie do zbierania gruzu, odpadów budowlanych oraz mebli i sprzętów AGD.

  • Kontenery o pojemności 10 m3 to uniwersalne rozwiązanie dla większych remontów czy budowy domów jednorodzinnych. Są one przystosowane do zbierania różnego rodzaju odpadów, takich jak gruz, drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Warto również zwrócić uwagę na kontenery specjalistyczne, przeznaczone np. do zbierania ziemi, betonu czy azbestu.

  • W przypadku dużych inwestycji budowlanych lub przemysłowych warto rozważyć wynajem kontenerów o pojemności 20 i 30 m3. Są one przeznaczone do zbierania wszelkiego rodzaju odpadów, w tym również niebezpiecznych czy trudnych do utylizacji. Dzięki dużej pojemności, umożliwiają efektywne i szybkie pozbycie się odpadów z terenu budowy.

Jak oszacować potrzebną pojemność kontenera?

Aby wybrać odpowiednią wielkość kontenera na odpady, warto oszacować ilość generowanych odpadów. Można to zrobić na podstawie metrażu remontowanego lub budowanego obiektu oraz rodzaju wykonywanych prac. Na przykład, przy remoncie łazienki o powierzchni 5 m2 należy zakładać około 2 m3 gruzu i odpadów. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że kontener nie może być przepełniony. Przewoźnik może odmówić zabrania kontenera, jeśli odpady wystają poza jego krawędzie.