Artykuł sponsorowany

Jakie są najbardziej bolesne części ciała do kolczykowania?

Jakie są najbardziej bolesne części ciała do kolczykowania?

Piercing to popularna forma ozdabiania ciała, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Wiele osób zastanawia się, które miejsca na ciele są najbardziej bolesne do przekłuwania. W tym artykule przedstawimy trzy najbardziej bolesne części ciała do kolczykowania, które warto wziąć pod uwagę przed wizytą w salonie piercingu w Legionowie.

Najbardziej bolesne miejsca na uszach

Uszy są jednym z najczęściej przekłuwanych miejsc na ciele, ale nie wszystkie części ucha są równie bolesne. Najbardziej bolesnym miejscem do przekłucia jest chrząstka w górnej części ucha, zwana heliksem. Piercing w tej okolicy może być nie tylko bardzo bolesny, ale także długo gojący się, ponieważ chrząstka ma słabe ukrwienie. Inne bolesne miejsca na uszach to tragus (wypustka przed wejściem do kanału słuchowego) oraz rook (chrząstka wewnętrzna ucha). Przekłucie tych części ucha może powodować silny ból oraz opuchliznę.

Przekłuwanie sutków i pępka

Przekłuwanie sutków i pępka to kolejne popularne formy piercingu, które jednak mogą być bardzo bolesne. Sutki są wyjątkowo wrażliwe na ból, ponieważ zawierają wiele zakończeń nerwowych. Ból podczas przekłuwania sutków może być odczuwalny nawet przez kilka dni po zabiegu. Podobnie jest z przekłuwaniem pępka - ze względu na dużą ilość tkanki tłuszczowej i zakończeń nerwowych w tej okolicy, piercing może być bolesny zarówno podczas przekłucia, jak i w trakcie gojenia się rany. Decydując się na piercing w Legionowie w tutejszym profesjonalnym studio można mieć jednak pewność, że ewentualny ból i dyskomfort będą możliwie jak najbardziej zminimalizowane.

Piercing genitaliów i innych intymnych miejsc

Piercing genitaliów to jedna z najbardziej bolesnych form ozdabiania ciała. Ze względu na dużą ilość zakończeń nerwowych w tych okolicach, ból może być bardzo intensywny. W przypadku mężczyzn, najbardziej bolesne miejsca do przekłuwania to żołądź penisa oraz napletek. U kobiet natomiast najbardziej bolesnymi miejscami są łechtaczka oraz wargi sromowe mniejsze. Warto dodać, że piercing intymny może wpływać na komfort seksualny oraz zwiększać ryzyko infekcji.

Przed wyborem miejsca do przekłucia warto zastanowić się nad swoją indywidualną tolerancją bólu oraz skonsultować się ze specjalistą w salonie piercingu, takim jak ten w Legionowie. Dobrze dobrany piercing może być nie tylko atrakcyjną ozdobą ciała, ale także wyrazem osobowości i stylu.