Artykuł sponsorowany

Jakie rośliny są najlepsze do uprawy w ogrodzie zimowym?

Jakie rośliny są najlepsze do uprawy w ogrodzie zimowym?

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknem przyrody przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Wybór odpowiednich roślin do uprawy w takim ogrodzie może być jednak wyzwaniem. Warto więc poznać kilka gatunków, które sprawdzą się w tego rodzaju przestrzeniach i pozwolą nam cieszyć się zielenią nawet podczas mroźnych dni.

Rośliny egzotyczne – urok dalekich krajów

Jednym z największych atutów budowy ogrodów zimowych w Otwocku jest możliwość uprawy roślin egzotycznych, które nie przetrwałyby na zewnątrz. Wśród nich warto wymienić draceny, które charakteryzują się dużymi, efektownymi liśćmi i są łatwe w uprawie. Innym przykładem są palmy, takie jak areka czy kentia, które wprowadzą do naszego ogrodu zimowego tropikalny klimat. Uprawiając te rośliny, pamiętajmy jednak o odpowiedniej wilgotności powietrza i regularnym nawadnianiu.

Kwiaty doniczkowe – kolorowy akcent

Ogrody zimowe to nie tylko miejsce dla egzotycznych palm czy dracen. Warto również postawić na kwitnące rośliny doniczkowe, które wprowadzą do przestrzeni żywe kolory. Dobrym wyborem są tu na przykład storczyki, które występują w wielu odmianach i kolorach. Równie dobrze sprawdzą się też inne kwiaty, takie jak begonie czy anturium. Ważne jest jednak, aby dostosować warunki uprawy do potrzeb poszczególnych gatunków, zwłaszcza jeśli chodzi o temperaturę i nasłonecznienie.

Rośliny pnące – zieleń na wysokości

Rośliny pnące to kolejna grupa, która doskonale sprawdzi się w ogrodzie zimowym. Wspinając się po konstrukcjach wsporczych, tworzą piękne zielone ściany, które dodają przestrzeni charakteru. Warto zwrócić uwagę na takie gatunki jak filodendron, który może osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, czy hederę, która jest łatwa w uprawie i dobrze znosi niższe temperatury. Rośliny te są również doskonałą opcją dla osób, które nie mają dużo miejsca na podłodze ogrodu zimowego.

Zioła – aromatyczny dodatek

Ogrody zimowe to także doskonałe miejsce do uprawy ziół, które nie tylko będą pięknie pachnieć, ale również będą przydatne w kuchni. Warto zaopatrzyć się w doniczki z bazylią, miętą, rozmarynem czy tymiankiem, które dobrze rosną w kontrolowanych warunkach. Uprawiając zioła w ogrodzie zimowym, pamiętajmy o regularnym przycinaniu i odpowiednim nawadnianiu. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się świeżymi ziołami przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem.