Artykuł sponsorowany

Jak zaprojektować łazienkę, która będzie łatwa w utrzymaniu?

Jak zaprojektować łazienkę, która będzie łatwa w utrzymaniu?

Łazienka to pomieszczenie, które wymaga regularnego sprzątania i dbałości o higienę. Dlatego warto już na etapie projektowania zadbać o to, aby jej utrzymanie było jak najprostsze. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących projektowania łazienki, dzięki którym jej czyszczenie będzie szybkie i bezproblemowe.

Czym kierować się przy projektowaniu funkcjonalnej łazienki?

Wybierając materiały do łazienki, warto zwrócić uwagę na ich właściwości oraz łatwość utrzymania czystości. Dobrym rozwiązaniem są płytki ceramiczne, które są odporne na wilgoć, zabrudzenia i łatwe do czyszczenia. Szczególnie polecane są płytki gresowe o dużej twardości i niskiej nasiąkliwości. Unikaj porowatych materiałów, takich jak kamień naturalny czy drewno, które mogą wchłaniać wodę i trudniej je utrzymać w czystości. Ponadto, warto wybrać materiały o gładkich powierzchniach, które nie będą zbierać kurzu i brudu.

Styl minimalistyczny to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących prostotę i funkcjonalność. W łazience utrzymanej w minimalistycznym stylu łatwiej utrzymać porządek, ponieważ brak zbędnych ozdób i dekoracji sprawia, że mniej jest miejsc, w których gromadzi się brud. Warto zdecydować się na prostą, jednolitą kolorystykę w projekcie łazienki w Juracie, a także meble o prostych, geometrycznych kształtach. Unikaj dekoracji, takich jak dywany czy rośliny, które mogą utrudniać sprzątanie.

W łazience warto zadbać o odpowiednie miejsce do przechowywania kosmetyków, ręczników oraz sprzętu do sprzątania. Dobrze zaprojektowane szafki i półki pozwolą na utrzymanie porządku oraz ułatwią dostęp do potrzebnych przedmiotów. Warto zainwestować w meble łazienkowe z zamkniętymi szafkami, które będą chronić przedmioty przed wilgocią i kurzem. Ponadto, warto wybrać meble o prostych kształtach i gładkich powierzchniach, które będą łatwe do czyszczenia.

W łazience warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania techniczne, które ułatwią utrzymanie czystości. Przykładem takiego rozwiązania może być kabina prysznicowa z hydrofobową powłoką szkła, która zapobiega osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. Warto również wybrać armaturę łazienkową o gładkich powierzchniach, która będzie łatwa do czyszczenia. Przy planowaniu instalacji sanitarnych pamiętaj o umieszczeniu odpływów w miejscach łatwo dostępnych, co ułatwi ich czyszczenie i konserwację.