Artykuł sponsorowany

Etykiety na butelki - ile kosztują?

Etykiety na butelki - ile kosztują?

Etykiety na butelki to nieodzowny element każdego produktu spożywczego czy napoju, który trafia na półki sklepowe. Ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klientów, przekazanie informacji o produkcie oraz budowanie wizerunku marki. W związku z tym warto dowiedzieć się, ile kosztują etykiety na butelki, jakie są rodzaje etykiet oraz jak wybrać najlepszą opcję dla swojego biznesu.

Rodzaje etykiet na butelki

Na rynku dostępne są różne rodzaje etykiet na butelki, które różnią się materiałem, techniką druku oraz sposobem aplikacji. Etykiety samoprzylepne to najpopularniejszy wybór ze względu na łatwość aplikacji i szeroką gamę dostępnych materiałów, takich jak papier, folia czy tkanina. Etykiety termokurczliwe natomiast, wykonane z folii PVC lub PET, idealnie dopasowują się do kształtu butelki dzięki procesowi termokurczenia. 

Czynniki wpływające na cenę etykiet

Cena etykiet na butelki zależy od wielu czynników, takich jak materiał, technika druku, ilość kolorów, wielkość nakładu czy wykończenie. Materiały takie jak papier są zazwyczaj tańsze niż folie czy tkaniny, jednak mogą być mniej trwałe. Techniki druku również wpływają na koszt - druk cyfrowy jest często tańszy w przypadku mniejszych nakładów, podczas gdy druk offsetowy czy flexograficzny może być bardziej opłacalny przy większej ilości etykiet.

Przykłady cen etykiet na butelki

Ceny etykiet na butelki mogą się różnić w zależności od dostawcy oraz indywidualnych wymagań klienta. Dla przykładu etykieta samoprzylepna wykonana z papieru w formacie 10x5 cm może kosztować około 0,20 zł za sztukę przy nakładzie 1000 sztuk. W przypadku etykiet termokurczliwych wykonanych z folii PVC o wymiarach 20x10 cm cena może wynosić około 0,50 zł za sztukę przy zamówieniu 5000 sztuk. Ostateczna cena będzie zależała od indywidualnych ustaleń z drukarnią oraz ewentualnych rabatów czy promocji.

Wybór odpowiedniego dostawcy etykiet

Wybór odpowiedniej firmy, jaką jest drukarnia etykiet na butelki, jest kluczowy dla sukcesu produktu na rynku. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie drukarni, jakość oferowanych materiałów oraz termin realizacji zamówienia. Niektóre drukarnie oferują również usługi projektowania etykiet oraz doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego materiału i techniki druku. Porównanie ofert kilku dostawców pozwoli wybrać najlepszą opcję pod względem jakości i ceny, a dobrze zaprojektowane etykiety na butelki przyczynią się do sukcesu produktu na rynku.