Artykuł sponsorowany

Czy licówki to to samo co zęby all on 6?

Czy licówki to to samo co zęby all on 6?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co mają wspólnego licówki i zęby all on 6? Choć obie metody są stosowane w stomatologii estetycznej, różnią się od siebie pod wieloma względami. W artykule porównamy te dwie opcje leczenia, aby pomóc Ci zrozumieć, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie.

Jak działają licówki i jakie są ich zalety?

Licówki to cienkie płatki porcelany lub kompozytu, które są nakładane na powierzchnię zębów w celu poprawy ich wyglądu. Stosuje się je głównie w przypadku przebarwień, niewielkich ubytków czy nieprawidłowości kształtu zębów. Licówki są trwałe, odporne na przebarwienia i naturalnie wyglądające, dzięki czemu mogą znacznie poprawić estetykę uśmiechu pacjenta. Ponadto, zabieg nakładania licówek jest mało inwazyjny i nie wymaga dużych ingerencji w strukturę zęba.

All on 6 to zaawansowana technika protetyczna, polegająca na osadzeniu pełnego łuku zębowego na sześciu implantach. Jest to rozwiązanie dedykowane dla osób, które straciły większość lub wszystkie zęby w jednym łuku. All on 6 w Poznaniu i innych miastach cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne zalety. Metoda ta pozwala na szybkie przywrócenie funkcji żucia i estetyki uśmiechu, a także minimalizuje ryzyko utraty kości szczękowej. Ponadto, all on 6 jest trwałe i wygodne w użytkowaniu, co przekłada się na wysoką satysfakcję pacjentów.

W jakich przypadkach warto rozważyć licówki, a kiedy all on 6?

Wybór między licówkami a metodą all on 6 zależy głównie od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Licówki są odpowiednie dla osób z drobnymi problemami estetycznymi, które nie wpływają na zdrowie jamy ustnej ani funkcjonowanie zębów. Z kolei all on 6 jest dedykowane osobom z dużymi ubytkami w uzębieniu, które wymagają kompleksowej odbudowy. Warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan uzębienia i dobierze odpowiednią metodę leczenia.

Współczesna stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości poprawy wyglądu i funkcjonowania uzębienia. Zarówno licówki, jak i metoda all on 6 mają swoje zalety i wskazania, dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji o leczeniu.